Elementy wyposażenia kamperów

Wybierając się w pierwszą podróż wynajętym kamperem należy zapoznać się z wyposażeniem, które jest dostępne w cenie wypożyczenia pojazdu. Pozwoli nam to uniknąć niemiłych niespodzianek po rozpoczęciu podróży oraz zaoszczędzimy sobie biegania po sklepie. Na co zwrócić uwagę, wynajmując kamper? Zachęcamy do lektury.

 

Elementy stałe wyposażenia

Do elementów stałych wyposażenia kampera zaliczamy:

  • ogrzewanie i/lub klimatyzacja,
  • dostęp do prądu elektrycznego,
  • ciepła woda.

Dostępność tych rzeczy jest zazwyczaj standardem, jednak warto zainteresować się tym, czy kamper ma np. izolacje, które uchronią nas przed zimnem i zamarznięciem wody podczas zimowej podróży. Jeżeli planujemy nocleg na dziko, wtedy przydałaby się również instalacja fotowoltaiczna. 

Część mieszkalna kampera

Zazwyczaj tutaj znajdziemy łóżka, szafki i półki. Zatrzymując się na tym pierwszym, warto dopytać o możliwość wypożyczenia pościeli oraz poduszek, ponieważ zazwyczaj tego właściciele nie mają w ofercie. Jeśli zależy nam na komforcie i warunkach domowych, lepiej jest zabrać swoją ulubioną pościel z domu. Warto także zaopatrzyć się w śpiwór. 

Wyposażenie kuchni w kamperze

Choć przestrzeń kampera jest mocno ograniczona, to w pojazdach jest możliwość przygotowywania oraz gotowania posiłków. Podstawowa kuchnia kamperowa (zazwyczaj w ramach opłaty serwisowej) jest wyposażona w garnki, patelnię, deskę do krojenia, sztućce oraz zastawę stołową. Warto więc dopytać o taką opcję lub zabrać przyrządy kuchenne ze sobą.

Dodatkowe rzeczy w cenie wynajmu kampera

Niektóre firmy takie jak Pokochaj Kampera oferują darmowe wyposażenie kempingowe. Są to wszystkie rzeczy, które pozwolą nam na rozbicie obozu na zewnątrz pojazdu oraz umilą nam czas. Zaliczamy tutaj między innymi:

  • markizy,
  • hamak,
  • grill,
  • rozkładany stół i krzesła,
  • bagażnik na rowery.

Pokochaj Kampera – nasze kampery

W naszej wypożyczalni kamperów znajdziesz dwa warianty kamperów marki Ford – z alkową dla 5 lub 6 osób podróżujących. Zachęcamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą oraz do rezerwacji kampera.