Podróż kamperem daje dużo możliwości, szczególnie kiedy zbliża się okres letni. Czerwiec może być idealną porą dla tych, którzy chcą już skorzystać z ciepłych dni, a jednocześnie ominąć tłumy, które niebawem pojawią się w sezonie wakacyjnym. Oto nasze TOP 5 kierunków, w które warto pojechać kamperem w czerwcu!

5 - Norwegia

 

To wyjątkowy kraj, który bardzo dobrze zwiedza się kamperem. Niesamowita przyroda, krajobrazy i ogromna liczba kempingów sprawiają, że to coraz bardziej popularny kierunek. Do obowiązkowych punktów w Norwegii należą: Droga Trolli oraz Droga Atlantycka. Z pewnością widok ten zapadnie na długo w pamięci. 

 

Kempingi i parkingi w Norwegii mają doskonałą infrastrukturę, tak by niczego nie zabrakło podróżnikom.

 

4 - Estonia

 

To nadal mało popularny kierunek, dlatego idealny dla tych, którzy poszukują cenią sobie spokój i prywatność. Z pewnością turystów jest znacznie mniej, a rezerwację można robić z dnia na dzień. Estonia to niedoceniony kraj z cudownymi widokami i wyjątkową architekturą miast.

 

Mimo małego zainteresowania, Estonia oferuje szeroki wybór kempingów bardzo dobrze wyposażonych w malowniczych miejscach.

 

3 - Hiszpania

 

To doskonała destynacja na podróż kamperem. Przepyszna kuchnia, zielona i orientalna Andaluzja lub żywa Katalonia, egzotyczna roślinność i zapierające dech w piersiach widoki na Morze Śródziemne i Ocean Atlantycki zachwycają.

 

Hiszpania jest doskonale przygotowana dla miłośników karawaningu. Nowoczesne i duże kempingi sprawiają, że podróżowanie po Hiszpanii kamperem to sama przyjemność. 

Dostępne są także parkingi z pełną infrastrukturą, na których zatrzymać można się na noc lub dwie na koszt danego miasta.

 

2 - Włochy

 

Włochy kamperem można zjechać wzdłuż i wszerz! To bardzo zróżnicowany kraj i każdy z pewnością znajdzie tam coś dla siebie. Włoska kuchnia zachwyca na każdym kroku - pizza, słynne makarony, aromatyczna kawa i wina - tego trzeba tam spróbować.

 

Warto przed wyjazdem do Włoch określić konkretne regiony i maksymalnie wykorzystać czas kamperem na ich zwiedzanie. Liczne zabytki i miejsca, w których po prostu trzeba być sprawiają, że podróż kamperem do Włoch to niesamowita przygoda.

 

We Włoszech kempingi są bardzo dobrze przygotowane dla turystów, a wybór parcel jest ogromny. Znaleźć tam można kempingi o różnym standardzie, od takich z basenami, barami i atrakcjami dla dzieci, aż po tradycyjne miejsca z dostępem do sanitariatu.

 

1 - Chorwacja

 

Przez wielu uważana za drugi dom Polaków. Wybierając się do Chorwacji z pewnością spotkamy ich wielu. O popularności tej destynacji świadczą walory tego kraju. Przepiękne wybrzeże, które otoczone jest górami. Kraj ten słynie z gościnności, ale też smacznej śródziemnomorskiej kuchni. Stare miasteczka mają swój klimat, a wybierając się na południe na Półwysep Peljesac można spróbować wyjątkowej odmiany win czy hodowanych tam ostryg.

 

W Chorwacji cały czas powstaje wiele nowych kempingów, co sprawia, że karawaning jest w tym kierunku dobrym pomysłem. Nowe i dobrze wyposażone kempingi zapewniają wszystko, co jest potrzebne podczas urlopu.

 

 

Wynajem kamperów w Bydgoszczy